WICTEC Modul air ekskluzywny i trwały system elewacyjny marki WICONA


WICTEC Modul air ekskluzywny i trwały system elewacyjny marki WICONA
2022-12-08
Tworzenie inteligentnych i zrównoważonych miast – to cel który przyświeca marce WICONA w każdym obszarze jej działalności.

Chcąc wyróżnić się wysokiej jakości, trwałymi rozwiązaniami elewacyjnymi, zapewniającymi komfort przyszłym użytkownikom, firma wchodzi na rynek z innowacją - fasadami dwupowłokowymi WICTEC Modul air.

Zamontowanie elewacji z podwójnymi szybami eliminuje potrzebę stosowania wydajnych urządzeń chłodzących, a elewacja budynku staje się jak energooszczędna tarcza, chroniąca latem przed przegrzaniem i nie przepuszczająca ciepła zimą. Jednocześnie jest niezawodną ochroną przed miejskim hałasem. System podwójnej fasady WICTEC Modul air, z zamkniętą komorą jest w pełni uszczelniony. Ciśnienie powietrza i przepływ suchego powietrza między zewnętrznymi szybami, a wewnętrznymi szybami zespolonymi, jest kontrolowany za pomocą inteligentnego systemu. Dzięki temu wyeliminowany został efekt parowania. Pomiędzy warstwami można również zamontować elektryczne żaluzje lub osłony przeciwsłoneczne. WICTEC Modul air jest zarówno inteligentny, jak i dobrze przemyślany. System profili posiada wewnątrz przeszklenie trójwarstwowe, powłokę zewnętrzną stanowi szkło jednowarstwowe. Technologia szklenia jest zaprojektowana w taki sposób, aby konstrukcja tworzyła odseparowaną od otoczenia przestrzeń pomiędzy zewnętrzną i wewnętrzną konstrukcją szklaną, w której w razie potrzeby można przeprowadzić konserwację.

Swoboda projektowania i maksymalizacja przestrzeni użytkowej

Elewacje z podwójnymi szybami to rozwiązanie zarówno dla budynków szkolnych, jak i biurowych, nowo budowanych lub modernizowanych. Elewacje z podwójnymi szybami doskonale wpisują się w ambicje projektantów, których celem jest tworzenie budynków o złożonej, estetycznej bryle i konstrukcji, wciąż pozostające wyzwaniem dla inżynierów i budowniczych. Dzięki inwestycji w podwójnie przeszklone elewacje WICTEC Modul air deweloperzy mogą być spokojni - ich projekty wyróżnią się na rynku, architekci zyskają nieograniczoną swobodę architektoniczną, a najemcy będą zadowoleni z niższych kosztów ogrzewania i chłodzenia oraz komfortu. WICTEC Modul air oferuje pełną dowolność, nie tylko pod względem bezpieczeństwa, ale również wyglądu i projektu architektonicznego. Dlatego oprócz wyglądu obramowania można wybrać również przeszklenia strukturalne. Do wyboru jest jednolita konstrukcja elewacji, fasada zmontowana lub fasada z drzwiami i oknami osadzonymi w murze. Kolejną zaletą jest to, że elementy elewacji - w tym przeszklenia - mogą być prefabrykowane, dzięki czemu można osiągnąć krótszy czas montażu, a tym samym szybszą budowę.

-        Dzięki zwartej konstrukcji fasady powietrznej WICTEC Modul air głębokość konstrukcyjną można drastycznie zmniejszyć w porównaniu z tradycyjnymi fasadami dwuwarstwowymi. Dzięki temu uzyskuje się bardzo ekonomiczne konstrukcje przy maksymalnym wykorzystaniu. System spełnia również najwyższe wymagania w zakresie izolacji akustycznej - mówi Hubert Wiśniewski, country menager WICONA Polska.

Ponadprzeciętne parametry izolacji termicznej i akustycznej

Współczynnik przenikania ciepła elewacji zespolonych Uw = 0,6 W/(m².K), współczynnik przewodzenia ciepła szkła Ug = 0,5 W/(m².K). Takie elewacje doskonale sprawdzają się w projektach, w których priorytetem jest ochrona pracowników przed hałasem ulicznym, naturalnym oświetleniem czy ochrona przed bezpośrednim nasłonecznieniem.

System suchego powietrza WICONA zapewnia ciągłą cyrkulację w zamkniętej strukturze fasady. Centralny system sterowania reguluje dopływ suchego powietrza, a system monitoringu na bieżąco kontroluje działanie. - Rezultat naszych intensywnych prac badawczych doprowadził do opracowania nowych materiałów uszczelniających, a także udoskonaliliśmy system osuszania powietrza, tak aby przy minimalnym zużyciu energii zapewnić uniknięcie kondensacji i skraplania wewnątrz obudowy zamkniętej. W przypadku awarii zapewniamy szybką pomoc, ponieważ system ma aż 10 lat gwarancji. Gwarancja na system obejmuje również kompleksową konserwację instalacji suchego powietrza. W przypadku awarii nasi specjaliści są dostępni przez całą dobę i wykonają naprawę w ciągu 48 godzin - Hubert Wiśniewski tłumaczy działanie systemu.

HYDRO Circal - z myślą o zrównoważonym budownictwie

WICTEC Modul air to kolejny system marki WICONA tworzony w oparciu o cyrkularna produkcję, z wykorzystaniem niskoemisyjnego aluminium HYDRO Circal. Dzięki zastosowaniu tego surowca marka WICONA oferuje dzisiaj najbardziej przyjazne dla środowiska produkty aluminiowe w budownictwie. Hydro CIRCAL to najwyższej jakości gama aluminiowa składająca się w co najmniej 75% z aluminium pochodzącego z recyklingu odpadów poużytkowych, tj. wycofanej z eksploatacji stolarki otworowej, takiej jak fasady i okna, które zostały zdemontowane z budynku i w pełni poddane recyklingowi.

Jest to jedno z największych osiągnięć ostatnich lat, jeśli chodzi o zrównoważony rozwój na rynku budowlanym. Jak pokazują dane średnia europejska emisji CO2 na kg aluminium wynosi 8,6 kg CO 2. Na całym świecie średnia ta, to aż 18 kg CO2  na kg aluminium. W przypadku Hydro CIRCAL 75R liczba ta spada do około 2,0 kg CO2  na każdy kg aluminium, co stanowi najniższą  emisję CO2 na rynku.

WICTEC Modul air w praktyce

Istnieje rosnące zapotrzebowanie na wszechstronność i wydajność zaawansowanego technologicznie systemu fasadowego WICTEC Modul air. Ostatnio sprawdził się w kilku ambitnych projektach budowlanych, takich jak całkowita renowacja Schulhaus Zentrum w Horw (Szwajcaria).

W Schulhaus Zentrum w Horw, zaprojektowanym przez Lussi + Partner AG Architekten ETH SIA BSA, 343 WICTEC Modul air - stworzył wysokiej jakości wygląd elewacji i wyjątkową efektywność energetyczną.

Częściowo dzięki systemowi fasady powietrznej WICTEC Modul budynek spełnia teraz surowe wymagania szwajcarskiej normy Minergie i zapewnia studentom wyjątkowe środowisko nauki i pracy.

Cała powierzchnia elewacji budynku firmy Zweifel Pomy-Chips o powierzchni 1385 m² została wykonana za pomocą systemu fasad powietrznych WICTEC Modul.

Fasady Wictec Modul air zostały wykorzystane m.in w siedzibie francuskiej międzynarodowej firmy ubezpieczeniowej AXA w Zurychu. W 6-piętrowym budynku zastosowano 243 elementy elewacji z zamkniętą wnęką (CCF) o różnych rozmiarach i objętościach z zaokrąglonymi szklanymi narożnikami (kształty L i Z). Budowniczowie 13-piętrowego Campus Muttenz University of Applied Sciences w Szwajcarii wybrali te same elewacje. Zastosowano tu 114 elementów elewacyjnych z zamkniętą komorą (CCF) o wymiarach 2,3 i 5,5 m. System elewacji powietrznych WICONA WICTEC Modul został również wybrany do nowych budynków produkcyjnych i administracyjnych szwajcarskiego producenta żywności Zweifel Pomy-Chips AG. Wraz z wentylowaną drewnianą ścianą osłonową zainstalowaną u dołu budynku, znajduje się 170 elementów powietrznych WICTEC Modul, które nadają budynkowi jednolity wygląd i jednocześnie zapewniają najlepszą możliwą efektywność energetyczną.

Wszystko to służy zwiększeniu bezpieczeństwa w projektowaniu i planowaniu, a także w wykonywaniu zaawansowanych technologicznie i wielofunkcyjnych przegród budowlanych. Osiągnięto to dzięki materiałom i komponentom, z których część została opracowana właśnie przez WICONA w rzeczywistych warunkach i poddana długotrwałym testom, które zostały optymalnie zintegrowane z elewacją, aby zapobiec zaparowaniu. Oprócz tego WICTEC Modul air spełnia najwyższe wymagania w zakresie elastyczności projektowania i efektywności energetycznej, co potwierdzają liczne projekty referencyjne.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

magdalena.wozniak@theimagine.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl