Wrocławski loft wnętrzem roku? Zagłosuj!


Wrocławski loft wnętrzem roku? Zagłosuj!
2017-02-23
Beton na ścianach, metal na podłodze, huśtawka zamontowana pod sufitem. Wrocławski loft Nowej Papierni został nominowany w plebiscycie Polskie Wnętrze 2016. Głosowanie trwa do końca lutego.

Wystartowało głosowanie w plebiscycie Polskie Wnętrze 2016, który organizuje Grupa Sztuka Architektury. Redakcje trzech popularnych wortali architektonicznych zebrały informacje o najciekawszych projektach publicznych i prywatnych zrealizowanych w 2016 roku. Tym razem nominowanych jest blisko 150 kandydatów podzielonych na trzy główne kategorie: architektura, wnętrza i krajobraz. Wśród wyróżnionych projektów w kategorii wnętrze prywatne znalazł się wrocławski loft Nowej Papierni autorstwa architekt Małgorzaty Chabzdy.

 

Odważne połączenie

- To dla mnie bardzo ważne wyróżnienie i motywacja do dalszego rozwoju – mówi Małgorzata Chabzda, autorka projektu. - Nowa Papiernia ustanowiła nowy standard umiejętnego łączenia odważnej, nowoczesnej formy z klimatem XIX-wiecznej fabryki papieru. Cieszymy się, że dostrzegli to eksperci Sztuki Architektury, których podsumowanie jest najbardziej obszernym i systematycznym tego typu wydarzeniem na polskim rynku – dodaje.

Tradycyjnie już laureaci konkursu wybrani zostaną dwutorowo: wśród nich będą faworyci publiczności głosującej za pośrednictwem internetu oraz zwycięzcy wskazani przez profesjonalne jury. Aby wesprzeć wrocławski projekty wystarczy wejść na stronę internetową www.sztuka-wnetrza.pl. Na środku strony znajduje się ramka zatytułowana „Plebiscyt Polskie Wnętrze 2016 – Głosowanie”. Wystarczy kliknąć odnośnik „Wnętrza prywatne” i wybrać „Małgorzata Chabzda/Loft we Wrocławiu”. Głosowanie trwa do końca lutego 2017 roku. Zwycięzców poznamy 20 marca 2017 roku.

 

Beton i blacha

Jak wygląda nominowany loft? - Projekt zakładał wyeksponowanie historycznej XIX-wiecznej cegły i połączenie jej z nowoczesnymi materiałami - głównie betonem, szkłem i stalą. Starannie zaprojektowane wnętrza urzekają estetyką, są przy tym jednak bardzo praktyczne, co stało się możliwe dzięki wykorzystaniu nieprzeciętnej wysokości loftu – mówi Małgorzata Chabzda.

W przestrzeni dziennej pierwszoplanową rolę odgrywa antresola, która pełni funkcję przytulnej sypialni i wygodnego, domowego biura. Na górę prowadzą blaszane schody, pod którymi „ukryto” szafy. Podłoga antresoli częściowo została wykonana z dużych tafli szkła. Dzięki rezygnacji z tradycyjnej podłogi/sufitu udało się uzyskać efekt lekkości. Całość roznosi się nad łazienką oraz funkcjonalną kuchnią. W tej pierwszej klimat industrialny wprowadzono za pomocą metalowych ścian i podłogi. Z kolei w kuchni ponownie pojawia się szkło. Jadalnia łączy się z salonem, który został zaprojektowany jako przestrzeń do relaksu. W centrum znajduje się duża miękka sofa, a na ścianie powieszono telewizor. Pofabryczny klimat potęgują architektoniczne detale, na przykład stropy, duże okna, industrialne lampy. Równoważą go jednak dodatki – huśtawka zamontowana pod sufitem czy poduszki lewitujące na ścianie.

 

Pasmo sukcesów

Nowa Papiernia była wielokrotnie nagradzana, zarówno za swoją wyjątkową architekturę, jak i za rewitalizację dawnych zabudowań czy standard realizacji inwestycji. Projekt opracowany przez wrocławskie biuro AP Szczepaniak oceniono jako Najlepsza Architekturę Budynku Wielorodzinnego w prestiżowym konkursie International Property Awards w 2014 roku. Nowa Papiernia została także doceniona przez Polski Związek Firm Deweloperskich, który określił inwestycję jako „Najlepszy Projekt Mieszkaniowy 2012-2015”. Dwa razy z rzędu (w 2013 i 2014 roku) Nową Papiernię wyróżniono tytułem QI Product, konkursie, który odbywa się między innymi pod patronatem Ministerstwa Gospodarki.

We Wrocławiu nadal można kupić nieruchomości w stylu industrialnym, zaaranżowane według indywidualnych potrzeb mieszkańców. Klienci mogą zamieszkać w ostatnim etapie tej Nowej Papierni, czyli soft loftach i apartamentach inspirowanych dawną fabryką papieru. Deweloper w cenie nieruchomości oferuje różne pakiety wykończenia, między innymi ręcznie robioną cegłę, beton dekoracyjny, podłogi dostępne w wielu wzorach, płytki 3D na ściany, nowoczesne tapety i pluszowe panele ścienne. Dodatkowo klienci mogą skorzystać z bezpłatnych porad architekta.

  Unikatowe lofty znajdziesz tutaj:http://www.nowapapiernia.pl/


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PREXPERT

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl