Wzrost wydajności pracy w magazynie


Wzrost wydajności pracy w magazynie
2017-02-28
W magazynach zachodzą obecnie bezprecedensowe zmiany, do których w dużej mierze przyczynił się rozwój handlu elektronicznego – przewiduje się, że do roku 2020 sprzedaż internetowa w Europie wzrośnie do ponad 700 mld dolarów z obecnych 457 mld dolarów.
Jednocześnie konsumenci nadal oczekują, by zamówione produkty doręczane im były jeszcze szybciej.

Takie firmy jak Deliv w USA, JD.com w Chinach oraz Amazon z usługą Prime intensyfikują skracanie czasu dostaw do jednego dnia, ponieważ detaliści dopatrują się możliwości zyskania przewagi konkurencyjnej w szybszej realizacji zamówień. Jednocześnie jednak z wymaganiem, żeby robić więcej i w krótszym czasie, nadal istnieje presja na obniżanie kosztów w magazynie. Z myślą o tych sprzecznych wymaganiach Alison Bullen, data capture product manager w regionie EMEA w firmie Zebra, pyta, jak magazyny reagują na ten stan rzeczy? Technologia – a zwłaszcza skanery do rejestracji danych – oferuje nowe sposoby zwiększenia wydajności pracy. Ekspert wymienia pięć elementów, na które warto zwrócić uwagę, wyposażając pracowników w bardziej nowoczesne urządzenia.

MAGAZYN 2020: BADANIE FIRMY ZEBRA

Przeprowadziliśmy niedawno badanie wśród kadry kierowniczej wyższego szczebla w magazynach w Europie, Azji i Stanach Zjednoczonych w celu ustalenia, jakich zmian spodziewają się oni w swoich firmach do roku 2020. Biorąc pod uwagę rozwój e-handlu, nie jest zaskoczeniem, że 76 proc. respondentów spodziewa się powiększenia liczby magazynów. Sądząc z rozmów z klientami, przewiduję, że wiele z tych nowych obiektów będzie uzupełniającymi centrami realizacji zamówień. Te mniejsze bazy skrócą czasy dostaw, gdyż będą położone bliżej konsumentów. Magazyny będą także rosły w górę, gdyż wyższe regały redukują zapotrzebowanie na powierzchnię i obniżają jej koszt.

Czytaj całość artykułu tutaj: http://www.erp-view.pl/wms/wzrost_wydajnosci_pracy_w_magazynie.html

Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl