Zawór regulująco-odcinający TacoSetter Bypass Kołnierz


Zawór regulująco-odcinający TacoSetter Bypass Kołnierz
2017-02-27
Zawory regulująco-odcinające TacoSetter Bypass Kołnierz przeznaczone są do dużych instalacji, na przykład w obiektach przemysłowych, hotelach, marketach, czy galeriach handlowych. Model o średnicy 100 DN możemy zastosować nawet przy przepływie 650 l/min.

W hydraulicznych systemach grzewczych i chłodzących, nośnik energii transportowany jest przez odcinki przewodów o różnej długości. Na drodze od źródła ciepła do odbiornika, odcinki rur i łuki, odgałęzienia oraz zawory i wymienniki ciepła tworzą pojedyncze opory, których konstrukcja i chropowatość powierzchni ograniczają przepływ. Rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie zaworów równoważących. Dzięki nim natężenie przepływu zostaje wyregulowane tak, że wszystkie urządzenia odbiorcze w budynku zasilane są zgodnie z zapotrzebowaniem. Tym sposobem ciepło jest rozdzielane równomiernie, a mniejsza aktywność kotła powoduje oszczędność energii. Współdziałanie hydraulicz­nie zrównoważonej instalacji i zgodnego z zapotrzebowaniem doboru urządzeń odbiorczych umożliwia ekonomiczną pracę źródła ciepła.

 

Efektywne i ekonomiczne rozwiązanie

TacoSetter Bypass Kołnierz to optymalny wybór do dużych instalacji. W zależności od wersji nadaje się on do przepływów od 60 do nawet 650 l/min, a jego waga wynosi od 13,9 do 19,7 kg. Korpus wykonany jest z żeliwa szarego, część pomiarowa z mosiądzu, a szybka wziernika z żaroodpornego tworzywa, odpornego na uderzenia. Gwarantuje to trwałość i bezawaryjną eksploatację przez wiele lat. Ważna zaletą tego zaworu jest doskonały stosunek ceny do wielkości przepływu, przy jakiej może on pracować. TacoSetter Bypass Kołnierz to również świetne rozwiązanie z punktu widzenia instalatora. Pomimo tego, że przeznaczony jest do dużych instalacji, do jego montażu nie potrzebujemy żadnych specjalistycznych narzędzi. Zawory te mogą być montowane w pozycji pionowej, poziomej lub pod kątem. Należy tylko zwrócić uwagę na kierunek przepływu oznaczony strzałką na korpusie zaworu.

 

Sposób działania

Pomiar przepływu opiera się na zasadzie pływaka i sprężyny kontrującej. Element pomiarowy przymocowany jest do boku korpusu. Dwa zawory odcinające oddzielają element pomiarowy w normalnym trybie pracy od korpusu zaworu równoważąco - pomiarowego. Pomiar jest możliwy dopiero po otwarciu obu zaworów odcinających. Ustawiona wartość nie ulega zmianie po ponownym zamknięciu zaworów i przejściu w tryb pracy normalnej.

 

Najważniejsze zalety:

Bezpośrednia wizualna kontrola przepływu (wziernik)

Możliwość zastosowania do dużych przepływów - nawet 650 l/min

Brak konieczności użycia diagramów, tabel lub drogich urządzeń pomiarowych

Wysoka dokładność pomiaru

Niski spadek ciśnienia

Możliwość sprawdzenia poprawności funkcjonowania wskaźnika podczas pracy zaworu

Budowa pozwalająca na zamontowanie kurka napełniającego lub opróżniającego

 


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

IRMEDIA Ireneusz Kalinowski
http://irmedia.com.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl