Zdalne założenie spółki z o.o.


Zdalne założenie spółki z o.o.
2017-04-03
Obowiązujące obecnie przepisy zawarte w Kodeksie Spółek Handlowych przewidują szansę rejestracji spółki z o.o. metodą uproszczoną, a więc poprzez tzw. system S24. W tym przypadku rejestracja spółki odbywa się za pomocą Internetu, bez konieczności obecności notariusza, a wszelkie niezbędne do rejestracji dokumenty generuje specjalnie przygotowany do tego zadania system znajdujący się na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Na stronie tej można złożyć elektroniczny wniosek dotyczący rejestracji spółki z o.o. bezpośrednio poprzez system S24. Bardzo zachęcające jest to, iż osoby, które zdecydowały się na zdalne założenie spółki z o.o., nie są zobowiązane do spisania w obecności notariusza umowy spółki. Dodatkowo nie trzeba osobiście zjawić się w siedzibie Sądu Rejestrowego.

Każdy przedsiębiorca, który planuje przystąpić do złożenia wniosku o rejestrację spółki przy wykorzystaniu wzorca umowy, jest zobowiązany do zarejestrowania się na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Po dokonaniu rejestracji, istnieje możliwość na rozpoczęcie procedury rejestracji spółki z o.o.. System, o którym mowa daje możliwość założenia spółki zarówno przez obywateli Polski, jak również cudzoziemców, którzy w naszym kraju pragną założyć swoją działalność gospodarczą. Należy jednak pamiętać o tym, iż system S24 weryfikuje dane wspólników zakładanej spółki na podstawie przedstawionego dowodu osobistego.

W sytuacji, gdy daną spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością zawiązać chce kilka osób, są one zobowiązane do posiadania aktywnego konta w systemie eMS, pamiętać dane do logowania, znajdować się przy jednym komputerze, ponieważ konieczne będzie elektroniczne podpisanie wniosku rejestracyjnego, a także należy mieć przygotowane informacje, które generator będzie potrzebował w trakcie internetowego sporządzania umowy spółki.

Do rejestracji spółki za pomocą systemu S24, należy przygotować informacje takie, jak:
- dane właściwego sądu rejestrowego co do siedziby zakładanej spółki,
- listę wspólników, którzy podjęli się rejestracji spółki,
- listę oddziałów w przypadku, gdy zakładana spółka będzie miała kilka oddziałów,
- dane adresowe zakładanej spółki.

Uproszczenie dotyczące rejestracji spółki w trybie S24 związane z brakiem obowiązku zawierania umowy w formie aktu notarialnego powoduje, że przedsiębiorcy nie mają możliwości samodzielnego formułowania treści zawartej w sporządzanej umowie spółki z o.o.. Wspólnicy zakładanej spółki mają jednak możliwość dokonania zmiany zapisów zawartych w umowie spółki z o.o. zaraz po jej zarejestrowaniu, ale pod warunkiem, iż zostaną one przeprowadzone w formie zmiany umowy spółki w formie aktu notarialnego.

Kolejnym bardzo istotnym zagadnieniem jest to, iż w przypadku rejestracji spółki za pomocą systemu S24 nie ma konieczności wniesienia całej kwoty kapitału zakładowego przed zarejestrowaniem spółki, ponieważ pokrycie kapitału musi nastąpić w terminie do 7 dni od dokonania wpisu danej spółki do rejestru przedsiębiorców KRS. Jednak ważne jest, że pokrycie kapitału zakładowego może nastąpić tylko i wyłącznie w formie gotówkowej.

W związku z powyższym, każda osoba planująca założenie własnej działalności gospodarczej powinna dokładnie zapoznać się z rozwiązaniem, którym jest zdalne założenie spółki z o.o..Jest to szansa na szybkie i bezpieczne rozpoczęcie własnej działalności, na które decyduje się coraz szersze grono polskich przedsiębiorców.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Konsultant_Finansowy

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl