Zgłaszanie zapotrzebowania na pracownika i proces rekrutacji z PLUS WORKFLOW


2017-02-27
System Plus Workflow wspomaga przedsiębiorstwa w optymalizacji procesów biznesowych. Zarządzanie zasobami ludzkimi stanowi istotny element działalności każdej firmy.

Dzięki systemowi oferowanemu przez Suncode zapewnienie odpowiedniej liczny wykwalifikowanych pracowników staje się łatwiejsze. Służą ku temu dwa procesy: zgłaszanie zapotrzebowania na pracownika oraz proces rozmów kwalifikacyjnych.


ZGŁASZANIE ZAPOTRZEBOWANIA NA PRACOWNIKA

 

Pierwszym etapem procesu jest złożenie zapotrzebowania na pracownika. Składającym zapotrzebowanie jest zwykle kierownik danego działu bądź inna przypisana do wykonywania tego zadania osoba. Wykonawca zadania wskazuje wymagania stawiane potencjalnemu kandydatowi na pracownika. Po wypełnieniu formularza zawierającego wymagania dotyczące kandydata, proces trafia do akceptacji zapotrzebowania – zazwyczaj osobą akceptującą jest bezpośredni przełożony wnioskującego. Osoba wskazana jako akceptujący jest wykonawcą dalszego etapu procesu.

 

Zapoznaje się ona ze złożonym zapotrzebowaniem na pracownika. Na tym etapie zapotrzebowanie może zostać zaakceptowane, co skutkuje przesłaniem zapotrzebowania do działu kadr lub odrzucone, w wyniku czego proces zgłaszania zapotrzebowania zostaje ukończony. W przypadku wątpliwości, akceptujący może cofnąć wniosek do zgłaszającego zapotrzebowanie. Po uzyskaniu akceptacji zadanie trafia do działu kadr - osób uprawnionych do obsługi zapotrzebowań na pracownika. Podjęcie zadania przez jedną z osób powoduje zniknięcie zadania ze skrzynki pozostałych odbiorców zadania. W przypadku pomyłkowego podjęcia zadania, użytkownik może przekazać zadanie do innej osoby.

Czytaj całość artykułu tutaj: http://erp-view.pl/ecm/zglaszanie_zapotrzebowania_na_pracownika_i_proces_rekrutacji_z_plus_workflow.html


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl