Znamy zwycięzców hackathonu “bankITup” - Dane rządzą!


2018-05-16
Uczestnicy z całej Polski, 26 godzin i jeden cel - poskromić dane. Po raz drugi Bank Zachodni WBK zorganizował ogólnopolski konkurs programistyczny dedykowany wszystkim entuzjastom nowych technologii.

Zadaniem uczestników było stworzenie narzędzia, modelu lub algorytmu, które pozwoli identyfikować spółki z największym potencjałem rozwojowym i inwestycyjnym. Zwycięzcami rywalizacji zostały drużyny: „Ramojady”, „01”, „Medical.ml” oraz „GaussTeam”.

Podczas hackathonu odbywającego się 14. kwietnia w Strefie Kultury Studenckiej Politechniki Wrocławskiej, jury wybrało czterech finalistów. Oprócz nagród pieniężnych laureaci zyskali szansę na współpracę z bankiem oraz możliwość kontynuacji prac nad rozwojem swoich koncepcji w drugim etapie. Zwycięzcę nagrody głównej poznamy 26. czerwca.

Pierwsze miejsce zdobył zespół „Ramojady”. Drużyna zaprojektowała platformę AI_stock. Umożliwia ona wyszukiwanie wiadomości, które mogą mieć wpływ na obserwowane zmiany na giełdzie. Jest to możliwe poprzez agregowanie oraz streszczanie wiadomości, o obserwowanych spółkach, pochodzących z różnych źródeł. Dodatkowo platforma dostarcza informacje dotyczące wydźwięku poszczególnych artykułów, słów kluczowych czy podmiotów, których dotyczy – co pozwala na sprawne przeglądanie dużej liczby artykułów w jednym miejscu.

Drugie miejsce zajęła drużyna „01” za projekt HUMAN_FACTOR. Jest to narzędzie porównawcze – oceny pracowników, atrakcyjności benefitów oraz zaufania do firmy. Pozwala na znalezienie przedsiębiorstwa z wykształconą i doświadczoną kadrą zarządzającą i wykonawczą, z charyzmatycznym i nagradzanym liderem, będącym atrakcyjnym pracodawcą oraz godnego zaufania partnera biznesowego.

Trzecia nagroda trafiła do zespołu „Medical.ml”. W trakcie 24h hackathonu drużyna stworzyła człon systemu dotyczący wykrywania zapotrzebowania na usługi skarbowe, m.in. takie jak: zabezpieczenia walutowa przez spółki planujące ekspansję poza Polskę lub dopiero wkraczające na polski rynek. Projekt został zrealizowany poprzez integrację różnorodnych źródeł danych, wykorzystanie technik NLP oraz logiki rozmytej do ich przetwarzania. 

Wyróżniony został również zespół „GaussTeam” za aplikację “Gravity”, wspomagającą inwestorów w doborze idealnej lokalizacji pod lokal usługowy, wykorzystując model grawitacyjny. 

Do 6. maja trwało także głosowanie publiczności, w którym Internauci mogli wskazać najlepszy ich zdaniem projekt zaprezentowany podczas wydarzenia. Zwycięzcą został GoInvest drużyny TeamGaruda. Zespół stworzył system wspomagający podjęcie decyzji, oparty na analizie wielokryterialnej. 

Wszystkie prace dostępne są na oficjalnej stronie konkursu.



Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

natalia_challengerocket

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl